Процедура закупівлі оголошена 14.02.2020 21:12. Дата останніх змін - 08.04.2020 17:15

Машини для обробки даних (апаратна частина) код ДК 021:2015:30210000-4 (персональний комп’ютер, ноутбук, високошвидкісний протяжний сканер, сканер, персональний комп’ютер для Західного, Південно-Західного, Центрально-Західного, Центрального, Північно-Східного, Південно-Східного, Південного, Східного міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції) -

Ідентифікатор закупівлі UA-2020-02-14-003647-c  
ID 09f16ffdd92249358439b25414e7fe7a  
Загальна очікувана вартість закупівлі
19`182`000.00 грн
Ви ще не берете участь в обговоренні цієї закупівлі
Ви ще не берете участь у цій закупівлі
Відмітити оголошення
Додати у вибране
Приховати
Запланувати участь

Закупівельник (Проводить закупівлю)

Найменування замовника Міністерство юстиції України  
Загальна очікувана вартість закупівлі 19`182`000.00 грн (з ПДВ)  
Загальний розмір забезпечення тендерних пропозиції 555`000.00 грн  
Процедура закупівлі Відкриті торги з публікацією англійською мовою  
Закупівля оголошена
14.02.20
Період уточнень
до 07.03.20
Період оскаржень
до 13.03.20
Подання пропозицій
до 17.03.20
Прекваліфікація
з 17.03.2020
Оскарження прекваліфікації
до 26.03.2020
Кваліфікація переможця
з 26.03.20
Пропозиції розглянуті
27.03.20
Завершена
08.04.20
17.02.2020, 17:31
Технічні вимоги
Запитання щодо предмету закупівлі Персональний комп’ютер, ноутбук (лот - Машини для обробки даних (апаратна части)
Доброго дня!
Наступні вимоги є дискримінаційними по відношенню до українських віробників системних блоків. Вимагаємо їх усунення, оскільки вони звужують конкуренцію та таким чином порушують Закон про державні закупівлі.

- Блок живлення не більше 200W, з ККД не нижче ніж 85%.

- Комплект клавіатура та миша: клавіатура лат/укр. + маніпулятор миша оптична 3-кнопочна (аксесуари від виробника системного блоку та повністю сумісні із запропонованим обладнанням) .

Стосовно блоку жилення - чому не більше саме 200W? Ми, як виробник, використовуємо у виробництві блоки від 350Вт, при цьому можемо запропонувати блок із КПД 90% та більше. Такий блок за енергоефективністю буде кращим, ніж блок 200 Вт із КПД 85%. Потужність блоку живлення не має відношення до енергоефективності, оскільки складові частини системного блоку все одно "візьмуть" лише необхідну для них потужність, та не більше.

Стосовно аксессуарів - у чому полягає необхідність їх "від виробника системного блоку"? Повністю сумісні із запропонованим обладнанням є усі аксессуари, на рівні інтерфейсу (як правило це USB). Крім того, виробники рівня "А-Бренд" все одно самостійно не виробляють такі аксессуари, а лише використовують аксессуари інших виробників, маркуючи їх власною торгівельною маркою. Крім цього, є аксессари нічим не нижчої якості інших виробників. І основне - ми, як український виробник сертифікованих комп'ютерів, не маємо власного виробництва аксессуарів, як і більшість інших українських виробників, та з цієї "не значної" причини не можемо взяти участь у даній закупівлі!
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 20.02.2020, 11:31)
Відповідно до статі 22 частини 2 пункту 3 Закону України "Про публічні закупівлі", тендерна документація містить необхідну інформацію про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі. На нашу думку, дані характеристики не містять дискримінаційних вимог, що могли б обмежувати конкуренцію та призводити до дискримінації учасників. Технічні вимоги до предмету закупівлі не обмежують участі в даній закупівлі продукції вітчизняних виробників. Кожен учасник може запропонувати будь-яке обладнання, що відповідає даним вимогам, і не має значення від якого виробника іноземного чи вітчизняного.
Архітектура системних блоків передбачає використання комплектуючих, переважна більшість яких виробляється не в Україні. Разом з тим, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі сформовано таким чином щоб передбачити великий вибір комплектуючих у випадку необхідності заміни.
21.02.2020, 17:15
Питання щодо технічних параметрів тендерної документації
Загальне запитання щодо оголошення
Шановний Замовник!

Просимо вас надати уточнення по деяким вимогам до технічних характеристик обладнання.

1. До моделі процесора персонального комп’ютера (по Лоту № 1, Лоту № 3 та Лоту № 4) встановлено наступну вимогу «IntelCorei3 або AMD Ryzen3 PRO або еквівалент», що начебто створює конкуренцію між провідними виробниками процесорів, але…
…наступні вимоги до технічних параметрів унеможливлюють подання пропозицій на базі процесора IntelCorei3.
Зокрема, вимога «частота процесора 3.2GHz або більше» чітко вказує на процесор AMD Ryzen 3 PRO 2200GE, в той же час процесори Intel Core i3, які призначені для використання в персональних комп’ютерах, мають мінімальну частоту 3.6 GHz (моделі Intel Core i3-9100 та Intel Core i3-8100).
Таким чином для забезпечення виконання вимог Закону «Про публічні закупівлі» просимо вас забезпечити рівні можливості для учасників, встановивши дану вимогу до даного параметру процесора «частота процесора 3.6GHz або більше»
Також до процесора встановлена вимога «підтримка DDR4-2666 або вище».
Знову ж таки процесори Intel Core i3 підтримують роботу оперативної до DDR4-2400…
Тобто для забезпечення можливості надання пропозицій на базі процесорів Intel Core i3 вимогу по даному параметру потрібно змінити на «підтримка DDR4-2400 або вище».

2. До характеристики «Оперативна пам’ять» персонального комп’ютера (по Лоту № 1, Лоту № 3 та Лоту № 4) встановлено зокрема наступну вимогу «8Гб DDR4 2666Mhz або більше», що також обмежує учасників у можливості пропонувати процесори на базі Intel Core i3 з причини, яка зазначена вище.
З метою забезпечення недискримінації учасників просимо вас внести відповідні зміни також і до даного параметру, виклавши їх у редакції «8ГБ DDR4 2400MHz або більше».

3. До характеристики «Порти вводу/виводу» персонального комп’ютера (по Лоту № 1, Лоту № 3 та Лоту № 4) встановлено наступні вимоги:
не менше 4x USB 3.0, Headset Connector на передній панелі;
не менше 4x USB 2.0, Display Port or HDMI, VGA, RJ-45, Audio-in, Audio-out на задній чи боковій панелях;
кабель для підключення системного блоку до монітору в комплекті.

3.1. Зокрема вимагається 4 порти USB 3.0 на передній панелі.
Чим обумовлена потреба, щоб всі чотири порти на передній панелі відповідали саме специфікації 3.0?
Чи буде прийнятним для замовника, коли на передній панелі буде 2 порти USB 3.1 та 2 порти USB 2.0, при цьому на задній панелі буде теж 2 порти USB 3.1 та 2 порти USB 2.0 (і це дозволить підключати до задньої панелі більш швидкісні пристрої, що використовують інтерфейс USB 3.x).
Таким чином загальна кількість портів буде 4 порти USB 3.1 та 4 порти USB 2.0, як власне і є у вимогах Замовника, тільки розподіл їх рівномірним на передній та задній панелях.

3.2. Щодо «кабелю для підключення системного блоку до монітору в комплекті».
Зазвичай кабелі постачаються в комплекті з монітором.
Тому просимо вас видалити дану вимогу для персонального комп’ютера, тим більше, що у вимогах до монітора вона також присутня (цитата) : «Наявність в комплекті кабелю для підключення».

Просимо вас розглянути зазначені питання та внести відповідні зміни до технічних вимог.
Це дозволить забезпечити дотримання принципів здійснення закупівель, в результаті чого Замовник матиме змогу отримати найбільш ефективне рішення.
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 25.02.2020, 17:34)
Згідно із вимогами пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) замовником в Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» було викладено детальний опис предмета закупівлі.
Дані вимоги до технічних характеристик персонального комп’ютера були встановлені за результатами аналізу ринку, керуючись принципом максимальної економії, продуктивності, надійності та ефективності, враховуючи сучасні можливості комп’ютерної техніки, та мають на меті придбання товару належної якості з максимальними технічними можливостями персонального комп’ютера із забезпеченням найбільш тривалого технологічного ресурсу для задоволення потреби замовника у забезпеченні належної та ефективної роботи працівників.
Звертаємо Вашу увагу, що предметом закупівлі є не комплектуючі до персонального комп’ютера (процесор, оперативна пам’ять, тощо), а безпосередньо персональні комп’ютери. Виробники персональних комп’ютерів можуть використовувати комплектуючі різних виробників. Таким чином вимоги до технічних характеристик персонального комп’ютера забезпечують реальну конкуренцію потенційних учасників, як це передбачено вимогами статті 3 Закону.
Наприклад, процесор Intel Core i3-8300 має частоту 3.2 GHz, а процесор Intel Core i3-1005G1 – 3.4 GHz і підтримує не тільки тип оперативної пам’яті DDR4-2666, але і DDR4-3200. Отже, твердження про те, що сімейство процесорів Intel Core i3 за своїми характеристиками не відповідають вимогам до технічних характеристик персонального комп’ютера є хибним.
Щодо «кабелю для підключення системного блоку до монітору в комплекті» зазначаємо, що предметом закупівлі є персональний комп’ютер, як цілісний та готовий до експлуатації пристрій, отже кабель, що іде в комплекті з монітором є підтвердженням відповідності вимогам щодо наявності кабелю в комплекті персонального комп’ютера. Вимоги не передбачають необхідності поставки в комплекті двох кабелів для підключення системного блоку до монітору.
21.02.2020, 17:44
Лот 2 - Про еквіваленти
Запитання щодо предмету закупівлі Високошвидкісний протяжний сканер, скане (лот - Машини для обробки даних (апаратна части)
Шановний Замовник,
технічне завдання до предмету закупівлі по лоту № 2 високошвидкісний протяжний сканер, сканер, містить дискримінаційні вимоги та порушує Закон про державні закупівлі. Дане технічне завдання, а саме вимоги щодо масимальної довжини матеріалів, що скануються 6096 мм та ваги 3,6 кг, відповідає лише одній моделі високошвидкісного протяжного сканеру лише одного виробника. Та робить неможливим участь в даній закупвлі пропозицій із сканерами інших виробників з вищими технічними характеристиками.
Більшість виробників високошвидкісних протяжних сканерів в такій ціновій категорії здатні сканувати документи довжиною до 6000 мм. Такої довжини, зазвичай, достатньо для сканування переважної більшості офісних документів та не тільки!
Вага ж сканерів може свідчити лише про міцність їх конструкції. Тож чим більше вага тим більш продуктивним та швидкісним є сканер, а не навпаки...
Тож просимо вас привести документацію до вимог чинного законодавства та змінити параметри
Максимальний розмір документа не менше 216мм х 6096 мм на Максимальний розмір документа не менше 216мм х 6000 мм
Максимальна довжина матеріалів, що скануються не менше 6096 мм на Максимальна довжина матеріалів, що скануються не менше 6000 мм
Вага не більше 3,6 кг на Вага не більше 4,8 кг
Дякуємо.
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 25.02.2020, 17:42)
Згідно з вимогами пункту 3 частини другої статті 22 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) замовником в Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» було викладено детальний опис предмета закупівлі, а саме високошвидкісного протяжного сканера.
Дані вимоги до технічних характеристик були встановлені у процесі аналізу ринку, керуючись принципом максимальної економії, продуктивності, надійності та ефективності, враховуючи сучасні можливості техніки, та мають на меті придбання товару належної якості з максимальними технічними можливостями сканування документів з забезпеченням найбільш тривалого технологічного ресурсу для задоволення потреби замовника у забезпеченні належної та ефективної роботи працівників.
Крім того, замовником у Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» було дотримано вимоги пункту 3 частини другої статті 22 Закону про те, що технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника.
25.02.2020, 10:15
Щодо строків забезпечення тендерної пропозиції
Загальне запитання щодо оголошення
Шановний замовник! Прохання дати роз'яснення, щодо строків дії забезпечення тендерної пропозиції. Так як у додатку 6 зазначено "строк дії забезпечення тенедерної пропозиції - 90 календарних днів з дати розкриття тендерної пропозиції", а у Розділі 3 "Інструкція з підготовки тендерної пропозиції" у пункті 2 "Забезпечення тендерної пропозиції" що термін дії забезпечення тендерної пропозиції повинен бути не менше ніж 90 днів з дати розкриття тендерних пропозиції, то яка вимога вважається вірною, та не буде чи помилкою якщо строк дії тендерного забезпечення буде становити наприклад 110 днів?
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 25.02.2020, 17:38)
Строк дії тендерного забезпечення, що буде становити, наприклад, 110 днів, не буде помилковим, виходячи із умов тендерної документації.
27.02.2020, 12:56
Питання щодо технічних параметрів
Загальне запитання щодо оголошення
Шановний Замовник!

Звертаємо Вашу увагу на те, що процесори Intel Core i3, які ви навели у якості прикладу, НЕ відповідають вимогам тендерної документації.
Наприклад, процесор Intel Core i3-8300 має частоту не 3.2 GHz, а 3.7 GHz, і НЕ підтримує тип оперативної пам’яті DDR4-2666, а тільки підтримує DDR4-2400 максимум.
https://ark.intel.com/content/www/ru/ru/ark/products/129942/intel-core-i3-8300-processor-8m-cache-3-70-ghz.html
А вказаний вами інший процесор Intel Core i3-1005G1 хоча і підтримує не тільки тип оперативної пам’яті DDR4-2666, але і DDR4-3200, в той же час має базову тактову частоту всього 1.2 GHz, а розмір кеш пам’яті складає 4MВ (в той час як вимогами встановлено «кеш пам’ять 6Mb або більше»).
https://ark.intel.com/content/www/ru/ru/ark/products/196588/intel-core-i3-1005g1-processor-4m-cache-up-to-3-40-ghz.html
Отже жоден з процесорів серії Intel Core i3 НЕ відповідає вимогам тендерної документації.
З урахуванням зазначеного для усунення дискримінаційних технічних вимог наполегливо просимо вас внести відповідні зміни до технічних характеристик процесора персонального комп’ютера (по Лоту № 1, Лоту № 3 та Лоту № 4), а саме:
«частота процесора 3.6GHz або більше»
«підтримка DDR4-2400 або вище»
Слід зазначити, що у компанії AMD є відповідний процесор з наведеною частотою (3.6GHz), зокрема AMD Ryzen 3 PRO 3200G, який встановлюється на свої ПК всіма провідними виробниками.

Таким чином буде дотримано принципів рівних умов для всіх учасників торгів.
Дякую.

Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 02.03.2020, 15:54)
Згідно із вимогами пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) замовником в Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» було викладено детальний опис предмета закупівлі.
На питання щодо технічних параметрів тендерної документації від 21 лютого 2020 року у частині невідповідності частоти процесора Intel Core i3 та підтримуваного типу оперативної пам’яті вимогам тендерної документації замовником, як приклад чітко надається відповідь про наявність повної відповідності приведених моделей процесорів сімейства Intel Core i3 вказаним у запитанні параметрам (частота процесора та підтримуваний тип оперативної пам’яті).
Водночас слід зауважити, що предметом закупівлі є персональний комп’ютер. Відповідно до Закону предмет закупівлі – товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах. Процесор, як і інші компоненти персонального комп’ютера є лише комплектуючими та не становлять собою окремий предмет закупівлі щодо якого можуть виникнути окремі дискримінаційні умови. Крім того в характеристиках компоненту предмета закупівлі «процесор» зазначається «або еквівалент», як того вимагає Закон.
Принцип недискримінації учасників розкривається в статті 5 Закону і характеризується такими ознаками: 1. Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. 2. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. 3. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» економічна конкуренція (конкуренція) – змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб’єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб’єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.
Отже, відсутність у певного суб’єкта господарювання необхідного товару не може впливати на рішення покупця змінити вибір такого товару.
Таким чином вважаємо, що тендерна документація повністю відповідає перерахованим ознакам недискримінації учасників, адже взяти участь у ній можуть різні учасники, надавши тендерну пропозицію, що відповідає вимогам тендерної документації.
27.02.2020, 12:56
Питання щодо технічних параметрів
Загальне запитання щодо оголошення
Шановний Замовник!

До характеристики «Порти вводу/виводу» персонального комп’ютера (по Лоту № 1, Лоту № 3 та Лоту № 4) встановлено зокрема наступні вимоги:
«не менше 4x USB 3.0, Headsetconnector на передній панелі…;
не менше 4x USB 2.0, Display Port or HDMI, VGA, RJ-45, Audio-in, Audio-out на задній чи боковій панелях;»

Чи буде прийнятним для Замовника, коли на передній панелі буде 2 порти USB 3.1 та 2 порти USB 2.0, при цьому на задній панелі буде теж 2 порти USB 3.1 та 2 порти USB 2.0 (і це дозволить підключати до задньої панелі більш швидкісні пристрої, що використовують інтерфейс USB 3.x).
Таким чином загальна кількість портів буде 4 порти USB 3.1 та 4 порти USB 2.0, як власне і є у вимогах Замовника, тільки розподіл їх рівномірним на передній та задній панелях.

Просимо вас внести відповідні зміни до технічних вимог, виклавши їх наприклад наступним чином:
«не менше 4 x USB (з них не менше 2 х USB 3.0), Headsetconnector на передній панелі…;
не менше 4 x USB (з них не менше 2 х USB 3.0), Display Port or HDMI, VGA, RJ-45, Audio-in, Audio-out на задній чи боковій панелях;»

Це дозволить розширити коло можливих варіантів, в результаті чого Замовник матиме змогу отримати найбільш ефективне та економічно вигідне рішення.
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 02.03.2020, 15:57)
Згідно з вимогами пункту 3 частини другої статті 22 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) замовником в Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» було викладено детальний опис предмета закупівлі, а саме персонального комп’ютера.
Дані вимоги до технічних характеристик персонального комп’ютера були встановлені за результатами аналізу ринку, керуючись принципом максимальної економії, продуктивності, надійності та ефективності, враховуючи сучасні можливості комп’ютерної техніки, та мають на меті придбання товару належної якості з максимальними технічними можливостями персонального комп’ютера із забезпеченням найбільш тривалого технологічного ресурсу для задоволення потреби замовника у забезпеченні належної та ефективної роботи працівників.
04.03.2020, 13:23
Уточнення вимоги (ЛОТ 1 Машини для обробки даних (апаратна частина)(персональний комп’ютер, ноутбук) )
Загальне запитання щодо оголошення
Шановний замовник!
Надайте, будь ласка, роз'яснення щодо наступного. .
У п. 10 переліку документів, що надаються для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям вимагається
"копія звіту про наглядовий аудит та/або копія звіту про остаточну перевірку, затвердженого в органах стандартизації, метрології та сертифікації (якщо дата реєстрації сертифікату ISO 9001:2015 не пізніше, ніж один рік від дати складання звіту) або копія рішення про проведення технічного нагляду/рішення щодо сертифікації, дата затвердження якого в органах стандартизації, метрології та сертифікації не пізніше, ніж за один рік від дати розкриття тендерних пропозицій (якщо дата реєстрації сертифікату ISO 9001:2015 пізніше, ніж один рік від дати складання звіту)".
Уточнить наступне – до кого саме відноситься ця вимога – до виробника системного блоку та монітору чи до учасника торгів?
Якщо вимога стосується учасника торгів ,то вимагаємо її видалення як такої ,що обмежуює конкуренцію та призводить до дискримінації учасників
Дякуємо за відповідь.
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 05.03.2020, 17:33)
В пункті 10 чітко визначена вимога, а саме надання копії чинного на дату розкриття сертифікату на систему якості ISO 9001:2015 виробника системного блоку та монітору (Лот № 1, Лот № 3, Лот № 4), засвідчена підписом уповноваженої особи виробника, з зазначенням посади, П.І.Б, дати засвідчення. Повинно бути документально підтверджено зв’язок між виробником зазначеним в сертифікаті та виробником зазначеним в авторизаційному листі (п. 20 таблиці 2 Додатку 1 до тендерної документації), якщо у вказаних документах, такі компанії не співпадають.
Вимога про надання копії звіту про наглядовий аудит та/або копії звіту про остаточну перевірку стосується сертифікату ISO 9001:2015, що вимагається.