Зателефонуйте мені
Вкажіть свій номер телефону і наш менеджер незабаром зв’яжеться з Вами
Номер телефону

Скасувати
Надіслати

Очікуйте дзвінка

Закрити
Процедура закупівлі оголошена 28.10.2016 17:20. Дата останніх змін - 07.12.2016 00:04

Картопля, оброблена та законсервована (картопля сушена, пюре картопляне сухе) -

Ідентифікатор закупівлі UA-2016-10-28-001028-b  
ID 61a856867a2f4045a8133fafe70b466f  
Загальна очікувана вартість закупівлі
33`085`800.00 Гривня
Ви ще не берете участь в обговоренні цієї закупівлі
Ви ще не берете участь у цій закупівлі
Відмітити оголошення
Додати у вибране
Приховати
Запланувати участь

Лот 1 – картопля сушена для приготування перших страв (ГОСТ 28432-90) – 205 560 кг. Лот 2- пюре картопляне сухе (нормативна документація, діюча на території України) – 396 000 кг.

Закупівельник (Проводить закупівлю)

Найменування замовника Департамент забезпечення діяльності Державної пенітенціарної служби України  
Загальна очікувана вартість закупівлі 33`085`800.00 Гривня (з ПДВ)  
Загальний розмір забезпечення тендерних пропозиції 992`574.00 Гривня  
Процедура закупівлі Відкриті торги з публікацією англійською мовою  
Метод оцінки тендерних пропозицій учасників Оцінка тендерних пропозицій учасників за найменшою пропозицією  
Закупівля оголошена
28.10.16
Період уточнень
до 19.11.16
Період оскаржень
до 25.11.16
Подання пропозицій
до 29.11.16
Прекваліфікація
з 29.11.2016
Оскарження прекваліфікації
до 07.12.2016
Закупівля не відбулась
07.12.16
17.11.2016, 18:21. ID: UA-2016-10-28-001028-b.c1
Вимога (Скарга)
звернення
Направляю до розгляду звернення
Відповідь на запитання №1
Зазначаємо, що роз’яснення з цих питань вже було надано через електронну систему закупівель 17.11.2016.
Згідно пп. 2.5.1 п. 2.5 Наказу від 08.06.2012 № 850/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.06.2012 р. за № 982/21294 «Про затвердження Положення про організацію продовольчого забезпечення у Державній кримінально-виконавчій службі України на мирний час» для забезпечення централізованого постачання продовольства продовольчої служби в межах територіального органу управління визначається базова установа.
Згідно з Постановою КМУ від 18 травня 2016 року № 348 «Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції» визначено шість територіальних органів управління-міжрегіональних управлінь з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції.
Відповідно до зазначеного надаємо орієнтовний обсяг поставки картоплі сушеної для приготування перших страв (Лот № 1) до міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції:
Західний регіон – 24,04 т.
Південно-східний регіон – 49,55 т.
Південний регіон – 34,52 т.
Північно-східний регіон – 38,51 т.
Центрально-західний регіон – 20,31 т.
Центральний регіон – 38,63 т.
Відповідно до зазначеного надаємо орієнтовний обсяг поставки пюре картопляного сухого (Лот № 2) до міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції:
Західний регіон – 46,0 т.
Південно-східний регіон – 96,0 т.
Південний регіон – 65,9 т.
Північно-східний регіон – 74,9 т.
Центрально-західний регіон – 39,00 т.
Центральний регіон – 74,2 т.
Звертаємо увагу на те, що адреси визначених установ поставки, точний обсяг поставки до кожної з них буде вказаний у рознарядці до договору на постачання.
Це пов’язано з невизначеністю погодних умов, що впливають на доставку, стислі терміни поставки, змінами у кількісному стані осіб, позбавлених волі у кожному регіоні на момент укладання договору на постачання продуктів харчування.
За тими ж обставинами у ТД не передбачено поділ на лоти за кожною установою, оскільки неможливо заздалегідь передбачити (визначити) обсяги потреби конкретної установи.

Відповідь на запитання №2
Зазначена вимога була включена до ТД згідно частини 1 статті 24 Закону, якою передбачено, що у разі якщо надання забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, в ТД повинні бути зазначені умови його надання, зокрема вид, розмір, строк дії, та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається.
Вимога щодо надання крім електронного варіанту, оригіналу документу, що підтверджує внесення забезпечення тендерної пропозиції, включена до ТД з метою гарантованої впевненості замовника у наявності вказаного документа. Крім того, у разі непорозумінь щодо збоїв в роботі електронної системи, неможливості відкриття електронної гарантії або перевірки ЕЦП, тощо, саме оригінал вищезазначеного документу є підтвердженням надання учасником забезпечення тендерної пропозиції
Вимога щодо надання оригіналу тендерного забезпечення до 16-00 у день проведення аукціону не обмежує коло учасників навпаки, ваше право на подання тендерної пропозиції не порушено, тому що при поданні пропозиції вимагається лише сканкопія під час розміщення документів в електронному варіанті, з накладанням електронного підпису банківської установи, що видала гарантію та електронного підпису учасника.
Електрона система сама призначає дату проведення електронного аукціону, про яку ви будете проінформовані, більш того ми не вимагаємо надати документ, що підтверджує надання забезпечення тендерної пропозиції виключно нарочним , ви маєте можливість надати цей документ поштою. Тому вимога Учасника щодо усунення порушень , які на думку Учасника були допущені Замовником під час складання тендерної документації , та обмежують коло учасників не відповідає дійсності.

Відповідь на запитання №3
В даному випадку Замовником вимагається Витяг, який учасник отримує в кабінеті електронних сервісів на сайті Міністерства юстиції України https://minjust.gov.ua/ на запит за всіма критеріями пошуку.
Відповідь на запитання № 4:
Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність обладнання та матеріально-технічної бази.
Учасники повинні надати довідку у довільній формі, у вигляді таблиці, яка передбачає наявність інформації про власний, та/або орендований, та/або інший транспорт, що використовується для транспортування предмету закупівлі до кінцевого споживача, про що чітко вказано у таблиці. Більш того для підтвердження інформації, що викладена у довідці Учасники надають, зокрема - якщо автотранспорт орендований чи знаходься у наймі або іншому праві користуванні, надається копія договору про оренду, або договір найму, або іншій договір (документ), що встановлює умови користування цим автотранспортом.
Отже, замовник ніяким чином не обмежує право участі у процедурі закупівлі тих суб’єктів господарювання, які планують постачати товар із залученням організацій, що здійснюють перевезення вантажів на підставі відповідних договорів (документів), копії яких вимагаються Замовником.
Тому вимога Учасника щодо усунення порушень , які на думку Учасника були допущені Замовником під час складання тендерної документації , та обмежують коло учасників не відповідає дійсності. Ця вимога повністю відповідає законодавству у сфері закупівель та ні яким чином не обмежує коло учасників
Відповідь на запитання №5
П.1 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" встановлює вимогу стосовно обов`язків операторів ринку харчових продуктів забезпечувати дотримання вимог цього Закону щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу. Згідно із прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» від 22 липня 2014 року, № 1602-VII ця вимога набирає чинності через один рік з дня, наступного за днем опублікування Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", тобто з 20 вересня 2015 року. Крім цього, прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» від 22 липня 2014 року, № 1602-VII передбачено, що розділ VII Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", який встановлює загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами набирає чинності через два роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, тобто з 20 вересня 2016 року.
Стосовно призначення та підготовки осіб, відповідальних за застосування та впровадження постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, повідомляємо, що ця вимога для підтвердження кваліфікації персоналу необхідна для підтвердження початку процесу розробки системи НАССР учасником, який не може бути не розпочатий учасником у вересні 2016 року для виконання вимог щодо впровадження постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках у вересні 2017 р.
На момент підготовки цінових пропозицій та проведення процедури закупівлі, вищезазначені норми Закону вже набрали законної сили. Тому, вимога Учасника щодо приведення вимог ДКТ з цього питання у відповідність до чинного законодавства України та внесення змін до ДКТ є безпідставною та не відповідає дійсності.

Відповідь на запитання № 6
У тексті технічна помилка. Необхідно керуватись технічними вимогами замовника встановленими в додатку 3 тендерної документації , тобто надати листа, що містить інформацію, яка підтверджує відповідність пропозиції конкурсних торгів учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим у документації конкурсних торгів. Дана інформація повинна відповідати технічним вимогам замовника встановленим в Додатку 3 документації конкурсних торгів та містить посилання на нормативну документацію, якої буде відповідати продукція, запланована до постачання.
Відповідь на запитання 7
Стаття 22 Закону передбачає, що тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю с обов’зковим зазначенням порядку зміни його умов. Проект договору міститься у додатку 4 до тендерної документації. Законом не передбачено надання зразку рознарядки до тендерної документації. Рознарядка це документ, який конкретизує обсяги постачання, направляється вже постачальнику, з яким укладено договір про закупівлю з позначенням найменування, кількості, асортименту і строків відвантаження продукції (товарів) у межах періоду виконання договору. Кожна рознарядка повинна видаватися і може змінюватися в строки, що їх встановлюють особливі умови поставки або договір.
Стосовно того, що по тексту тендерної документації та його додатків зазначено, що постачання предмету закупівлі повинно відбутися в повному обсязі включено до 28 грудня 2016 року, а в системі електронних закупівель Прозорро (prozorro.gov.ua.) визначено дату проведення аукціону як 04 січня 2017 року, пояснюємо, що дата 4 січня 2017 року це орієнтована дата аукціону, що автоматично визначається електронною системою. При визначенні дати аукціону система за основу визначає автоматично майбутню дату акцепту, шляхом додання до дати розкриття 20 робочих днів згідно ст. 28 ч. 5 Закона «Про публічні закупівлі», а потім ще 5 днів від цієї граничної дати до дати аукціону, але ж в умовах стислого терміну на проведення процедури тендерний комітет Замовника планує провести оцінку пропозицій учасників на відповідність кваліфікаційним вимогам протягом 3 днів, що не суперечить законодавству, після публікації протоколу оцінки в системі Прозорро дата аукціону автоматично буде перенесена на термін 6 днів з дати публікації протоколу – орієнтовно 8 грудня 2016 року.
Відповідь замовника: 22.11.2016 10:53
Тип відповіді: Не задоволено
Залишено без розгляду
18.11.2016, 18:53. ID: UA-2016-10-28-001028-b.a2
Вимога (Скарга)
вимога
Направляю для розгляду звернення. Прошу надати відповідь у встановлені законодавством строки.
Відповідь на запитання №1
Зазначаємо, що роз’яснення з цих питань вже було надано через електронну систему закупівель 17.11.2016.
Згідно пп. 2.5.1 п. 2.5 Наказу від 08.06.2012 № 850/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.06.2012 р. за № 982/21294 «Про затвердження Положення про організацію продовольчого забезпечення у Державній кримінально-виконавчій службі України на мирний час» для забезпечення централізованого постачання продовольства продовольчої служби в межах територіального органу управління визначається базова установа.
Згідно з Постановою КМУ від 18 травня 2016 року № 348 «Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції» визначено шість територіальних органів управління-міжрегіональних управлінь з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції.
Відповідно до зазначеного надаємо орієнтовний обсяг поставки картоплі сушеної для приготування перших страв (Лот № 1) до міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції:
Західний регіон – 24,04 т.
Південно-східний регіон – 49,55 т.
Південний регіон – 34,52 т.
Північно-східний регіон – 38,51 т.
Центрально-західний регіон – 20,31 т.
Центральний регіон – 38,63 т.
Відповідно до зазначеного надаємо орієнтовний обсяг поставки пюре картопляного сухого (Лот № 2) до міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції:
Західний регіон – 46,0 т.
Південно-східний регіон – 96,0 т.
Південний регіон – 65,9 т.
Північно-східний регіон – 74,9 т.
Центрально-західний регіон – 39,00 т.
Центральний регіон – 74,2 т.
Звертаємо увагу на те, що адреси визначених установ поставки, точний обсяг поставки до кожної з них буде вказаний у рознарядці до договору на постачання.
Це пов’язано з невизначеністю погодних умов, що впливають на доставку, стислі терміни поставки, змінами у кількісному стані осіб, позбавлених волі у кожному регіоні на момент укладання договору на постачання продуктів харчування.
За тими ж обставинами у ТД не передбачено поділ на лоти за кожною установою, оскільки неможливо заздалегідь передбачити (визначити) обсяги потреби конкретної установи.

Відповідь на запитання №2
Зазначена вимога була включена до ТД згідно частини 1 статті 24 Закону, якою передбачено, що у разі якщо надання забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, в ТД повинні бути зазначені умови його надання, зокрема вид, розмір, строк дії, та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається.
Вимога щодо надання крім електронного варіанту, оригіналу документу, що підтверджує внесення забезпечення тендерної пропозиції, включена до ТД з метою гарантованої впевненості замовника у наявності вказаного документа. Крім того, у разі непорозумінь щодо збоїв в роботі електронної системи, неможливості відкриття електронної гарантії або перевірки ЕЦП, тощо, саме оригінал вищезазначеного документу є підтвердженням надання учасником забезпечення тендерної пропозиції
Вимога щодо надання оригіналу тендерного забезпечення до 16-00 у день проведення аукціону не обмежує коло учасників навпаки, ваше право на подання тендерної пропозиції не порушено, тому що при поданні пропозиції вимагається лише сканкопія під час розміщення документів в електронному варіанті, з накладанням електронного підпису банківської установи, що видала гарантію та електронного підпису учасника.
Електрона система сама призначає дату проведення електронного аукціону, про яку ви будете проінформовані, більш того ми не вимагаємо надати документ, що підтверджує надання забезпечення тендерної пропозиції виключно нарочним , ви маєте можливість надати цей документ поштою. Тому вимога Учасника щодо усунення порушень , які на думку Учасника були допущені Замовником під час складання тендерної документації , та обмежують коло учасників не відповідає дійсності.

Відповідь на запитання №3
В даному випадку Замовником вимагається Витяг, який учасник отримує в кабінеті електронних сервісів на сайті Міністерства юстиції України https://minjust.gov.ua/ на запит за всіма критеріями пошуку.
Відповідь на запитання № 4:
Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність обладнання та матеріально-технічної бази.
Учасники повинні надати довідку у довільній формі, у вигляді таблиці, яка передбачає наявність інформації про власний, та/або орендований, та/або інший транспорт, що використовується для транспортування предмету закупівлі до кінцевого споживача, про що чітко вказано у таблиці. Більш того для підтвердження інформації, що викладена у довідці Учасники надають, зокрема - якщо автотранспорт орендований чи знаходься у наймі або іншому праві користуванні, надається копія договору про оренду, або договір найму, або іншій договір (документ), що встановлює умови користування цим автотранспортом.
Отже, замовник ніяким чином не обмежує право участі у процедурі закупівлі тих суб’єктів господарювання, які планують постачати товар із залученням організацій, що здійснюють перевезення вантажів на підставі відповідних договорів (документів), копії яких вимагаються Замовником.
Тому вимога Учасника щодо усунення порушень , які на думку Учасника були допущені Замовником під час складання тендерної документації , та обмежують коло учасників не відповідає дійсності. Ця вимога повністю відповідає законодавству у сфері закупівель та ні яким чином не обмежує коло учасників
Відповідь на запитання №5
П.1 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" встановлює вимогу стосовно обов`язків операторів ринку харчових продуктів забезпечувати дотримання вимог цього Закону щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу. Згідно із прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» від 22 липня 2014 року, № 1602-VII ця вимога набирає чинності через один рік з дня, наступного за днем опублікування Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", тобто з 20 вересня 2015 року. Крім цього, прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» від 22 липня 2014 року, № 1602-VII передбачено, що розділ VII Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", який встановлює загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами набирає чинності через два роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, тобто з 20 вересня 2016 року.
Стосовно призначення та підготовки осіб, відповідальних за застосування та впровадження постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, повідомляємо, що ця вимога для підтвердження кваліфікації персоналу необхідна для підтвердження початку процесу розробки системи НАССР учасником, який не може бути не розпочатий учасником у вересні 2016 року для виконання вимог щодо впровадження постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках у вересні 2017 р.
На момент підготовки цінових пропозицій та проведення процедури закупівлі, вищезазначені норми Закону вже набрали законної сили. Тому, вимога Учасника щодо приведення вимог ДКТ з цього питання у відповідність до чинного законодавства України та внесення змін до ДКТ є безпідставною та не відповідає дійсності.

Відповідь на запитання № 6
У тексті технічна помилка. Необхідно керуватись технічними вимогами замовника встановленими в додатку 3 тендерної документації , тобто надати листа, що містить інформацію, яка підтверджує відповідність пропозиції конкурсних торгів учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим у документації конкурсних торгів. Дана інформація повинна відповідати технічним вимогам замовника встановленим в Додатку 3 документації конкурсних торгів та містить посилання на нормативну документацію, якої буде відповідати продукція, запланована до постачання.
Відповідь на запитання 7
Стаття 22 Закону передбачає, що тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю с обов’зковим зазначенням порядку зміни його умов. Проект договору міститься у додатку 4 до тендерної документації. Законом не передбачено надання зразку рознарядки до тендерної документації. Рознарядка це документ, який конкретизує обсяги постачання, направляється вже постачальнику, з яким укладено договір про закупівлю з позначенням найменування, кількості, асортименту і строків відвантаження продукції (товарів) у межах періоду виконання договору. Кожна рознарядка повинна видаватися і може змінюватися в строки, що їх встановлюють особливі умови поставки або договір.
Стосовно того, що по тексту тендерної документації та його додатків зазначено, що постачання предмету закупівлі повинно відбутися в повному обсязі включено до 28 грудня 2016 року, а в системі електронних закупівель Прозорро (prozorro.gov.ua.) визначено дату проведення аукціону як 04 січня 2017 року, пояснюємо, що дата 4 січня 2017 року це орієнтована дата аукціону, що автоматично визначається електронною системою. При визначенні дати аукціону система за основу визначає автоматично майбутню дату акцепту, шляхом додання до дати розкриття 20 робочих днів згідно ст. 28 ч. 5 Закона «Про публічні закупівлі», а потім ще 5 днів від цієї граничної дати до дати аукціону, але ж в умовах стислого терміну на проведення процедури тендерний комітет Замовника планує провести оцінку пропозицій учасників на відповідність кваліфікаційним вимогам протягом 3 днів, що не суперечить законодавству, після публікації протоколу оцінки в системі Прозорро дата аукціону автоматично буде перенесена на термін 6 днів з дати публікації протоколу – орієнтовно 8 грудня 2016 року.
Відповідь замовника: 22.11.2016 10:13
Тип відповіді: Не задоволено
Залишено без розгляду