Зателефонуйте мені
Вкажіть свій номер телефону і наш менеджер незабаром зв’яжеться з Вами
Номер телефону

Скасувати
Надіслати

Очікуйте дзвінка

Закрити
Процедура закупівлі оголошена 24.05.2019 23:33. Дата останніх змін - 04.09.2019 17:49

Код ДК 021:2015 – 30210000-4, Машини для обробки даних (апаратна частина)/Data-processing machines (hardware) (Робоча станція експерта комп’ютерно-технічної експертизи) -

Ідентифікатор закупівлі UA-2019-05-24-003344-a  
ID dbef2021f04b4e0ba80ed98fdccc4d1e  
Очікувана вартість закупівлі
14`000`000.00 Гривня
Ви ще не берете участь в обговоренні цієї закупівлі
Ви ще не берете участь у цій закупівлі
Відмітити оголошення
Додати у вибране
Приховати
Запланувати участь

Джерело фінансування - кошти Державного бюджету.

Закупівельник (Проводить закупівлю)

Найменування замовника Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України  
Очікувана вартість закупівлі 14`000`000.00 Гривня (з ПДВ)  
Розмір мінімального кроку пониження ціни 14`000.00 Гривня  
Загальний розмір забезпечення тендерних пропозиції 420`000.00 Гривня  
Процедура закупівлі Відкриті торги з публікацією англійською мовою  
Метод оцінки тендерних пропозицій учасників Оцінка тендерних пропозицій учасників за найменшою пропозицією  
Вид предмету закупівлі: Закупівля товарів  
Закупівля оголошена
24.05.19
Період уточнень
до 14.06.19
Період оскаржень
до 20.06.19
Подання пропозицій
до 24.06.19
Прекваліфікація
з 24.06.2019
Оскарження прекваліфікації
до 28.07.2019
Аукціон
19.08.19
Кваліфікація переможця
з 19.08.19
Пропозиції розглянуті
20.08.19
Завершена
04.09.19
06.06.2019, 18:21. ID: UA-2019-05-24-003344-a.c1
Вимога (Скарга)
Щодо усунення дискримінаційних вимог
Шановний Замовнику! В Додатку 4 до Тендерної документації в п.1 - Технічне завдання до конфігурації робочої станції експерта для проведення технічних досліджень (50 шт) – містяться вимоги до накопичувача (п.п.8), а саме: наявність інтерфейсу підключення NL SAS та швидкість передачі даних 12 Гб/с. Хоча інші вимоги до накопичувача, такі як швидкість обертання шпинделя на хвилину та об’єм буфера пам’яті, є типовими для загальновизнаного інтерфейсу SATA. Слід зазначити, що накопичувачі саме з такими параметрами у графічних станціях використовує тільки один виробник графічних станцій – Dell, що значно звужує коло учасників конкурсних торгів. Крім цього, використання цього інтерфейсу у сукупності з іншими вимогами до накопичувача, наведеними в п.п. 8 є технічно необґрунтованими, т. як швидкість передачі даних (12 Гб/с) не впливає на швидкість читання/запису інформації (тобто на продуктивність), за що відповідає швидкість обертання шпинделя. Враховуючи все вище сказане та керуючись принципами Закону "Про публічні закупівлі", вимагаємо усунути дискримінаційну складову та внести зміни до тендерної документації, що дозволять розширити коло учасників та виробників та надати найбільш економічно вигідну пропозицію, виклавши вимоги до Накопичувача (п.п. 8) у наступній редакції: "Внутрішній жорсткий диск; об’єм не менше ніж 4000 Гб.; інтерфейс підключення не гірше SATA; швидкість обертання шпинделя: не менше ніж 7200 об/хв., об’єм буфера пам’яті не менше ніж 128 Мб; швидкість передачі даних не менше 6 Гб/с". Дякуємо
Відкликано
07.06.2019 11:45
13.06.2019, 22:50. ID: UA-2019-05-24-003344-a.b2
Вимога (Скарга)
Уточнення технічних вимог
Шановний Замовнику!

Звертаємося до вас із проханням надати пояснення стосовно деяких технічних вимог до предмета закупівлі, які наведено в Додатку 4 до тендерної документації.

Запитання до поз. 1. Специфікації
Технічне завдання до конфігурації робочої станції експерта для проведення комп’ютерно-
технічних досліджень (50 одиниць)
1) п.3. Материнська плата: …роз’єми на платі: 4 шт PCIe x16, 1 шт PCI
Для чого замовнику потрібен слот PCI?
Даний стандарт уже багато років не підтримується провідними виробниками комп’ютерної техніки, намає і периферійних пристроїв (плат) даного типу.
Просимо вас видалити дану вимогу.

2) п.6. Відеокарта: зовнішні роз’єми: не менше 3 шт. DisplayPort, не менше 1шт. HDMI, не менше 1шт. DVI-D
З якою метою вимагається наявність застарілого роз’єму DVI?
Практично всі сучасні монітори мають цифрові інтерфейси підключення DisplayPort або HDMI.
Тим більше, що серед вимог до монітора зазначений інтерфейс DVI відсутній.
Просимо вас видалити вимогу наявності роз’єму DVI.

Запитання до поз. 2. Специфікації
Технічне завдання до конфігурації робочої станції експерта для проведення комп’ютерно-
технічних досліджень (25 одиниць)
3) п.3. Материнська плата: …роз’єми на платі: 1 шт. PCIe x16; 2 шт. PCIe x4 або PCIe x16; 1 шт. PCI
Для чого замовнику потрібен слот PCI?
Даний стандарт уже багато років не підтримується провідними виробниками комп’ютерної техніки, намає і периферійних пристроїв (плат) даного типу.
Просимо вас видалити дану вимогу.

4) п.6. Відеокарта: зовнішні роз’єми: не менше 3 шт. DisplayPort, не менше 1шт. HDMI, не менше 1шт. DVI-D
З якою метою вимагається наявність застарілого роз’єму DVI?
Практично всі сучасні монітори мають цифрові інтерфейси підключення DisplayPort або HDMI.
Тим більше, що серед вимог до монітора зазначений інтерфейс DVI відсутній.
Просимо вас видалити вимогу наявності роз’єму DVI.

5) п.11 Блок живлення: Блок живлення не менше 460 Вт
Чому замовник встановлює таку вимогу до блоку живлення?
Провідні виробники комп’ютерної техніки використовують енергоефективні компоненти при виготовлені своєї продукції, тому вони потребують значно менше енергії для споживання.
При цьому вони оснащують свої моделі такими блоками живлення, які дозволяють забезпечити нормальну і безперебійну роботу всієї системи у максимальній комплектації.
Просимо вас розглянути можливість замінити дану вимогу на наступну редакцію:
«Блок живлення з потужністю, достатньою для роботи моноблока в максимальній комплектації»


Зазначеними вимогами Замовник встановлює дискримінаційні вимоги щодо інших учасників, які могли б пропонувати сучасні моделі інших виробників і тим самим забезпечити виконання Закону України «Про публічні закупівлі» в частині дотримання основних принципів здійснення закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Зазначені вище вимоги ставлять одних учасників (одного учасника) у привілейоване становище стосовно конкурентів, що призводить або може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції.

З урахуванням зазначеного наполегливо просимо вас внести відповідні зміни до тендерної документації.


З повагою,
Учасник торгів
З приводу опублікованого звернення Замовником надаються наступні роз’яснення щодо технічних вимог предмету закупівлі:

1. Щодо п. 1, 2, 3, 4 звернення.

Одним із основних питань, які вирішується в ході проведення комп’ютерно-технічної експертизи, є встановлення працездатності комп’ютерного обладнання та комплектуючих (материнських плат, відеоадаптерів, моніторів та ін.). У зв’язку з тим, що досить часто на експертизу направляються застарілі моделі такого обладнання, можливість його підключення для проведення дослідження до робочої станції експерта обумовлює необхідну наявність на материнській платі станції застарілого роз’єму PCI, а на відеокарті - роз’єму DVI.

2. Щодо п. 5 звернення.

Відповідно до методики проведення комп’ютерно-технічної експертизи однією з її стадій є створення побітових копій (образів) жорстких дисків та інших носіїв цифрової інформації, які направляються для проведення дослідження. У зв’язку зі зростанням об’ємів сучасних накопичувачів інформації, для створення і зберігання таких копій необхідним є побудова на базі робочої станції експерта відповідних сховищ з використання значної кількості накопичувачів на жорстких магнітних дисках (RAID-масивів), що потребує використання блоків живлення підвищеної потужності.
Відповідь замовника: 14.06.2019 14:04
Тип відповіді: Відхилено
Не задоволена
14.06.2019, 11:26. ID: UA-2019-05-24-003344-a.a3
Вимога (Скарга)
Внесення змін в тендерну документацію
Шановний Замовник, вимогам тендерної документації до комп’ютерного обладнання відповідає лише один виробник обладнання – Dell, а саме: в пп. 8 п. 1 Технічного завдання до конфігурації робочої станції експерта для проведення технічних досліджень (Додаток 4 до Тендерної документації) (далі – Технічне завдання Пункт 1.підпункт 8) містяться наступні вимоги до накопичувача: наявність інтерфейсу підключення NL SAS, швидкість обертання шпинделя не менше ніж 7200 об/хв. та швидкість передачі даних 12 Гб/с. Всі інші вимоги до накопичувача, такі як швидкість обертання шпинделя на хвилину та об’єм буфера пам’яті, є типовими для загальновизнаного інтерфейсу SATA.
Слід зазначити, що накопичувачі з такими параметрами у графічних станціях виробляє тільки один виробник графічних станцій – Dell, що значно звужує коло учасників конкурсних торгів.
Крім цього, використання цього інтерфейсу у сукупності з іншими вимогами до накопичувача, наведеними в пп. 8 є технічно необґрунтованим, так як при зазначеній замовником вимозі щодо швидкості обертання шпинделя не менше ніж 7200 об/хв. максимально можлива швидкість передачі даних не перевищіть 200 мб/с, а наявність інтерфейсу підключення NL SAS не впливає на швидкість читання/запису інформації, тобто на продуктивність, за що відповідає швидкість обертання шпинделя.
Відповідно це призводить до суттєвого зменшення конкурентного середовища, а наслідками прийняття такого рішення є: неекономічне використання бюджетних коштів, порушення принципів Закону України «Про Публічні закупівлі».
Також хочемо зауважити що характеристики контролеру, що містяться у Пункті 1 Технічного задання пп. 7 необхідно конкретизувати, а саме вказати необхідні для ефективної роботи фахівців інтерфейси для підключення носіїв ( накопичувачів ).
Враховуючи викладене, керуючись нормами Закону України «Про Публічні закупівлі», просимо внести одну наступну зміну до технічних вимог тендерної документації з метою успішного проведення процедури закупівлі Замовником та недопущення дискримінації учасників:
- пп. 8 п. 1 Технічного завдання викласти у наступній редакції: «Внутрішній жорсткий диск; об’єм не менше ніж 4000 Гб.; наявність інтерфейсу підключення NL SAS або SATA; швидкість обертання шпинделя: не менше ніж 7200 об/хв., об’єм буфера пам’яті не менше ніж 128 Мб; швидкість передачі даних не менше 6 Гб/с».
- пп. 7 п .1 Технічного завдання викласти у наступній редакції: Апаратний, підтримка RAID 0, 1, 5, 10, не менше 4GB кешу, захист кешу батареею, швидкість передачі даних 12 Гб/с, з підтримкою інтерфейсів SAS/SATA.
Вимога до інтерфейсу накопичувачів NL SAS (Near Line SAS) обумовлена прямою сумісністю інтерфейсу NL SAS з інтерфейсом SATA, що дозволяє підключати до материнської плати з роз’ємами SAS як накопичувачі NL SAS, так і накопичувачі SATA, в той час як зворотна їх сумісність відсутня. Крім того, використання інтерфейсу SAS в накопичувачах на жорстких магнітних дисках NL SAS забезпечує більш надійну й швидку роботу накопичувача за рахунок використання інших алгоритмів читання/запису.
Претензія щодо єдиного виробника накопичувачів з відповідними параметрами «Dell» є необґрунтованою, оскільки накопичувачі інтерфейсу NL SAS з вказаними у технічному завданні характеристиками виготовляються також компаніями «Lenovo» (Lenovo 8TB 7,200 rpm 12 Gb SAS NL 3.5-Inch Hard Drive 00WC010), «Hewlett Packard» (HP J9F43A 6TB 3,5''(LFF) NL-SAS 7.2K DP 12G), «Huawei» (Huawei N8000NS127W3 3.5" 8TB NL SAS 12Gb/s) тощо.
Відповідь замовника: 14.06.2019 20:07
Тип відповіді: Відхилено
Не задоволена