Зателефонуйте мені
Вкажіть свій номер телефону і наш менеджер незабаром зв’яжеться з Вами
Номер телефону

Скасувати
Надіслати

Очікуйте дзвінка

Закрити
Процедура закупівлі оголошена 24.12.2025 15:22. Дата останніх змін - 25.12.2025 12:27

Електричне обладнання -

Ідентифікатор закупівлі UA-2025-12-24-015407-a  
ID fa4cb45837dc471c92a275ebc2e29384  
Ви ще не берете участь в обговоренні цієї закупівлі
Ви ще не берете участь у цій закупівлі
Відмітити оголошення
Додати у вибране
Приховати
Запланувати участь

Закупівельник (Проводить закупівлю)

Найменування замовника КП "Харківські теплові мережі"  
Загальна очікувана вартість закупівлі 1`446`033.37 Гривня (з ПДВ)  
Процедура закупівлі Відкриті торги з особливостями  
Метод оцінки тендерних пропозицій учасників Оцінка тендерних пропозицій учасників за найменшою пропозицією  
Закупівля оголошена
24.12.25
Період уточнень
до 30.12.25
Період оскаржень
до 30.12.25
Подання пропозицій
до 02.01.26
Залишилось 8 днів Поспішайте взяти участь!
Аукціон
02.01.26
25.12.2025, 12:27
Звернення щодо усунення порушень та внесення змін до тендерної документації
Загальне запитання щодо оголошення
Керуючись принципами здійснення публічних закупівель, визначеними статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а також положеннями пункту 28 Постанови Кабінету Міністрів України №1178, звертаємося до Замовника з вимогою усунути положення тендерної документації, які не відповідають чинному законодавству України та призводять до необґрунтованого обмеження конкуренції.
У підпункті 1 пункту 10 Додатку 2 до тендерної документації (перелік документів та/або інформації, які необхідно надати у складі тендерної пропозиції) встановлено вимогу щодо надання учасниками сертифікатів відповідності на запропоновану продукцію (з’єднувальні та кінцеві муфти для кабелю напругою 10 кВ) для підтвердження відповідності технічним та якісним вимогам.
Нормативно-правове обґрунтування:
1. Декрет Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 №46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» втратив чинність з 01.01.2018 року, у зв’язку з чим державна система обов’язкової сертифікації УкрСЕПРО припинила існування.
2. Станом на сьогодні в Україні відсутня обов’язкова державна сертифікація продукції на відповідність ДСТУ. Обов’язкова оцінка відповідності здійснюється виключно у випадках, передбачених технічними регламентами.
3. З’єднувальні та кінцеві муфти для кабелю напругою 10 кВ не належать до продукції, щодо якої законодавством встановлено обов’язкове підтвердження відповідності шляхом отримання саме сертифіката відповідності відповідно до будь-якого технічного регламенту.
4. Відповідно до положень Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» (зокрема статей 16, 23, 25), підтвердження відповідності продукції може здійснюватися різними способами, у тому числі шляхом складання декларації про відповідність, надання протоколів випробувань акредитованих лабораторій, технічної документації або документів виробника.
5. Законодавство України не зобов’язує суб’єктів господарювання, які виробляють або постачають зазначену продукцію, отримувати саме сертифікат відповідності. Відтак вимога щодо надання виключно такого документа без можливості подання альтернативних документів є необґрунтованою та такою, що обмежує коло потенційних учасників процедури закупівлі.
6. Практика Колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг у сфері публічних закупівель є сталою та підтверджує, що учасник не може бути обмежений у праві на участь у процедурі закупівлі через відсутність документа, який законодавством не визначено як обов’язковий.
Встановлення в тендерній документації вимоги щодо обов’язкового надання сертифіката відповідності унеможливлює участь у процедурі закупівлі суб’єктів господарювання, які здійснюють підтвердження відповідності продукції у формах, передбачених чинним законодавством України, що суперечить принципам добросовісної конкуренції та недискримінації учасників.
З урахуванням викладеного просимо Замовника внести зміни до тендерної документації та викласти вимогу щодо підтвердження відповідності та якості продукції у такій редакції:
«Для підтвердження відповідності запропонованої продукції технічним та якісним вимогам Учасник надає сертифікат відповідності або декларацію про відповідність, або інший документ, передбачений законодавством України та/або виданий виробником, що підтверджує якість та походження продукції (паспорт, протокол випробувань тощо)».
Звертаємо увагу, що у разі залишення зазначеної вимоги без змін Учасник процедури закупівлі будуте змушеніий скористатися правом на захист своїх прав та законних інтересів шляхом звернення до Колегії Антимонопольного комітету України у порядку, визначеному статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі».
Сподіваємося на конструктивний підхід та приведення тендерної документації у відповідність до вимог чинного законодавства України.