Зателефонуйте мені
Вкажіть свій номер телефону і наш менеджер незабаром зв’яжеться з Вами
Номер телефону

Скасувати
Надіслати

Очікуйте дзвінка

Закрити
Процедура закупівлі оголошена 28.03.2024 10:28. Дата останніх змін - 15.04.2024 10:05

Металошукачі. ДК 021:2015:35120000-1: Системи та пристрої нагляду та охорони. -

Ідентифікатор закупівлі UA-2024-03-28-002106-a  
ID 4552ed1162364572b74edb388f4238d4  
Загальна очікувана вартість закупівлі
460`000.00 Гривня
Ви ще не берете участь в обговоренні цієї закупівлі
Ви ще не берете участь у цій закупівлі
Відмітити оголошення
Додати у вибране
Приховати
Запланувати участь

Закупівельник (Проводить закупівлю)

Найменування замовника Оріхівська міська військова адміністрація Пологівського району Запорізької області  
Загальна очікувана вартість закупівлі 460`000.00 Гривня (з ПДВ)  
Процедура закупівлі Відкриті торги з особливостями  
Метод оцінки тендерних пропозицій учасників Оцінка тендерних пропозицій учасників за найменшою пропозицією  
Закупівля оголошена
28.03.24
Період уточнень
до 02.04.24
Період оскаржень
до 02.04.24
Подання пропозицій
до 05.04.24
Кваліфікація переможця
з 05.04.24
Пропозиції розглянуті
з 05.04.24
Завершена
15.04.24
29.03.2024, 09:05
Відповідність предмету закупівель заявленим технічним характеристикам
Загальне запитання щодо оголошення
Шановний замовнику.
Уважно вивчивши тендерну документацію закупівлі UA-2024-03-28-002106-a звертаємо Вашу увагу, що в Додатку №1 до тендерної документації «Технічна специфікація. Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» зазначені вимоги до глибин виявлення вибухонебезпечних предметів (п. 3, 4, 5,6 та 7 таблиці «Характеристики товару»).
Без усякого сумніву, це є найважливіша характеристика металошукача, яка повинна бути підтверджена компетентними випробувальними державними органами України.
Інформуємо Вас, що в нашій Державі існує низка випробувальних центрів при ДСНС та Державній Спеціальній Службі Транспорту при МО України які уповноважені проводи досліди та надавати протоколи випробувань щодо глибин виявлення ВНП.
Разом с тим Ви, для підтвердження відповідності технічним, якісним та кількісним характеристикам предмету закупівлі Учасник подає у складі своєї пропозиції тільки зразок паспорту на виріб. (п 4 Додатку №1 до тендерної документації), що не є свідоцтвом проведення незалежної оцінки відповідності заявленим характеристикам.

Тому, на підтвердження технічних характеристик вимагаємо внести зміни до ТД та включити в Додатку №1 до тендерної документації «Технічна специфікація. Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» вимогу стосовно НАЯВНОСТІ ПРОТОКОЛУ ВИПРОБУВАНЬ щодо глибин виявлення ВНП виданого випробувальним центром при ДСНС або Державній Спеціальній Службі Транспорту при МО України.
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 01.04.2024, 09:40)
Дякуємо за звернення.
Учасник вимагає на підтвердження технічних характеристик внести зміни до ТД та включити в Додатку №1 до тендерної документації «Технічна специфікація. Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» вимогу стосовно наявності протоколу випробувань щодо глибин виявлення ВНП виданого випробувальним центром при ДСНС або Державній Спеціальній Службі Транспорту при МО України.
На дату оголошення закупівлі діючим законодавством України не передбачені вимоги щодо обов’язкового проходження випробовувань металошукачів та отримання протоколів.
Крім того, відсутні будь-які вимоги щодо відповідності металошукачів будь-яким ДСТУ.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлі повинні здійснюватись за принципом недискримінації учасників та рівного ставлення до них.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник не має права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Включення до технічної специфікації (Додаток 1) вимоги щодо наявності протоколу випробувань, створює дискримінаційні умови для учасників, оскільки жодним нормативно-правовим актом не передбачено проведення таких випробувань.
В той же час, замовник не заперечує щодо надання Учасниками в складі тендерної пропозиції додаткових документів, які підтверджують відповідність запропонованого товару умовам тендерної документації.
01.04.2024, 11:01
Вимоги щодо відповідності техничним умовам
Загальне запитання щодо оголошення
Шановний замовнику, дякуємо за вашу відповідь.
Звертаємо Вашу увагу, що згідно п 8.1. тендерної документації
«Учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим замовником в Додатку 1 до тендерної документації»
Тому, включення до технічної специфікації (Додаток 1) вимоги щодо наявності протоколу випробувань, не може створювати «дискримінаційних умов для учасників» а є відповідність п 8.1.
Також рекомендуємо ознайомитись з рішенням комісії АМКУ номер скарги «UA-2024-02-15-012583-a.a11» посилання
https://p.zakupivli.pro/p?u=https%3A%2F%2Fpublic-docs.prozorro.gov.ua%2Fget%2Fa2ef3243e8694b3a938abeb4f220461b%3FSignature%3DQqWtquCf66lUKaApmGXKuz98onctTKlPhwtvUOZJX2Kjen%252BtTKJjUbfdaJhBXKJOEuzEWkHcPjHYuj0%252BaZyTBQ%253D%253D%26KeyID%3D52462340&s=nuuujbuk&h=gB7zXCZoOo4dpLZUx-xSFg&m=application%2Fpdf
В цьому рішенні сказане наступне «… Разом з тим, у наведеному вище сертифікаті відповідності відсутнє підтвердження заявлених Переможцем технічних характеристик запропонованого товару. Враховуючи викладене, Пропозиція Переможця не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації…»

Тому, не зважаючи на те, що діючим законодавством України не передбачені вимоги щодо обов’язкового проходження випробувань металошукачів та отримання протоколів та відсутності будь-яких вимог щодо відповідності металошукачів будь-яким ДСТУ.СТУ, базуючись на п 8.1. Вашої тендерної документації потенційні учасники ПОВИННІ надати документи що підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним вимогам.
Якщо в технічних вимогах зазначені вимоги до глибин виявлення, то потрібен документ, який підтверджує ці глибини, і це не може бути паспортом! Це повинне бути незалежне оцінювання, яке, зараз, проводять вище зазначені центри, або дослідні інститути при МВС України.

Тому, вимагаємо
- або включити в Додаток №1 до тендерної документації «Технічна специфікація. Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» Вимогу стосовно наявності протоколу випробувань або іншого документа, підтверджуючого глибини виявлення ВНП
- або прибрати з специфікації вимоги стосовно глибин виявлення ВНП…
Відповідь замовника (Відповідь зареєстровано 01.04.2024, 20:40)
Дякуємо за звернення.
Дискримінація учасників публічних закупівель – це обмеження прав когось із них, встановленням у тендерній документації вимог, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників.
Як зазначає сам Учасник в зверненні за роз’ясненням, діючим законодавством України не передбачені вимоги щодо обов’язкового проходження випробувань металошукачів та отримання протоколів, та відсутність будь-яких вимог щодо відповідності металошукачів будь-яким ДСТУ. СТУ.
Таким чином, включення вимоги щодо надання в складі тендерної пропозиції протоколів випробування, які не передбачені жодним нормативно-правовим актом України, може бути розцінено як «схилення» замовника до конкретного учаснику або групи учасників, які мають такий протокол випробувань.
В свою чергу, включення вимоги про надання в складі тендерної пропозиції протоколу випробувань може обмежити право на участь в даній закупівлі інших учасників, які не зобов’язані отримувати такий протокол випробувань.
Умовами пункту 4 Додатку 1 до тендерної документації «Технічна специфікація» встановлено: «Для підтвердження відповідності технічним, якісним та кількісним характеристикам предмету закупівлі Учасник подає у складі своєї пропозиції зразок паспорт виробу».
Паспорт товару – це технічний документ, в якому містяться основні технічні та експлуатаційні характеристики продукції. Паспорт товару містить числові характеристики якості товару, отримані за підсумками випробувань. Паспорт товару видається виробником цього товару.
Отже, на підтвердження відповідності технічних характеристик запропонованого товару вимогам тендерної документації, учасники в складі тендерних пропозицій повинні надати документи, що підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним вимогам, а саме – зразок паспорту виробу.
Стосовно посилання на рішення АМКУ, яке наведене в зверненні за роз’ясненнями Учасника. Зазначене рішення жодним чином не кореспондується із даною закупівлею, оскільки даним рішенням встановлено неправомірні дій замовника в частині визначення переможця процедури закупівлі, а не через включення чи не включення конкретних вимог до учасників закупівлі в тендерну документацію.
Стосовно виключення з технічної специфікації вимоги щодо глибин виявлення ВНП.
Відповідно до частини 22 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», предмет закупівлі – товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.
Предмет закупівлі визначається замовником самостійно, з урахуванням вимог Порядку №708, який встановлює правила визначення замовником предмета закупівлі із застосуванням показників цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», а також особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг та «Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 11.06.2020 №1082, який визначає процедуру розміщення інформації про публічні закупівлі, яка оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу у складі електронної системи закупівель.
Отже, замовник самостійно визначає предмет закупівлі, виходячи із власних потреб, з дотриманням вище зазначених норм законодавства.
Відповідно до частини 3 статті 23 Закону, технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.
Додатком 1 до тендерної документації передбачені технічні характеристики предмета закупівлі з урахуванням потреб замовника.
Замовником дотримано норми чинного законодавства при визначені предмета закупівлі.
Неспроможність Учасника виконати вимоги тендерної документації не вказує на порушення замовником норм чинного законодавства, а лише зазначає на невідповідність пропозиції Учасника вимогам до предмету закупівлі.
Пропозиції Учасників повинні відповідати вимогам тендерної документації.