Зателефонуйте мені
Вкажіть свій номер телефону і наш менеджер незабаром зв’яжеться з Вами
Номер телефону

Скасувати
Надіслати

Очікуйте дзвінка

Закрити
Процедура закупки объявлена 20.12.2017 16:56. Дата последних изменений - 11.12.2018 18:00

Надання послуг стратегічного, операційного, технологічного, юридичного огляду та діагностики ("дью ділідженс"), незалежного аудиту, згідно з міжнародними стандартами аудиту, фінансової звітності Державного концерну "Укроборонпром", його підприємств-учасників і акціонерних товариств, управління корпоративними правами держави щодо яких передане Концерну (далі разом — "підприємства"), вдосконалення розробленої стратегії корпоративної та виробничої реструктуризації Концерну і підприємств, та супроводу практичного впровадження розроблених переможцем процедури закупівлі рекомендацій. -

Идентификатор закупки UA-2017-12-20-003453-c  
ID 2545c94e6a144278ab70aaaee7e936ba  
Общая ожидаемая стоимость закупки
130`000`000.00 Гривна
Вы еще не принимаете участие в обсуждении этой закупки
Вы еще не принимаете участие в этой закупке
Отметить публикацию
Добавить в избранное
Спрятать
Запланировать участие

Заказчик (Проводит закупку)

Наименование заказчика УОП ГП Державний концерн "Укроборонпром"  
Общая ожидаемая стоимость закупки 130`000`000.00 Гривна (без НДС)  
Процедура закупки Конкурентный диалог с публикацией на английском языке 1-й этап  
Метод оценки тендерных предложений участников Оценка тендерных предложений участников по наименьшей предложением  
Закупка объявлена
20.12.17
Период уточнений
до 01.12.18
Период обжалования
до 07.12.18
Прием предложений
до 11.12.18
Преквалификация
с11.12.2018
Обжалование преквалификации
08.06.2018, 17:37. ID: UA-2017-12-20-003453-c.a1
Требование (Жалоба)
Уровень отношения Лот 3. Надання послуг з незалежного аудиту, згідно з міжнародними стандартами аудиту, консолідованої / зведеної фінансової звітності ДК "Укроборонпром" і підприємств за 2017 і 2018 роки, підготованої відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, і надання рекомендацій щодо переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності, у взаємозв’язку із впровадженням стратегії та реформуванням системи управління.
Пропозиції та коментарі щодо проекту договору_Лот №3
ЗУ «Про аудиторську діяльність» встановлено, що при здійсненні аудиторської діяльності аудиторські фірми та аудитори застосовують відповідні стандарти аудиту. Затвердження стандартів аудиту є виключним правом Аудиторської палати України (АПУ). Стандарти аудиту є обов'язковими для дотримання аудиторами, аудиторськими фірмами та суб'єктами господарювання. Рішенням АПУ №344 від 04.05.2017 встановлено, що з 1 червня 2017 року в якості національних стандартів аудиту Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг видання 2015 року, перекладені на українську мову (МСА).
З огляду на вищевикладене повідомляємо, що запропонований у складі Тендерної документації проект Договору не містить всіх суттєвих вимог, які передбачені МСА та які є обов’язковими для виконання як аудиторськими фірмами, так і суб’єктами господарювання.
В договорі про проведення аудиту має в явному вигляді міститися підтвердження з боку управлінського персоналу клієнта про визнання та розуміння ним прийняття на себе відповідальності, зміст та обсяг якої зазначено у параграфі 6 б) МСА 210, а саме:
i) за складання фінансової звітності відповідно до застосовної концептуальної основи фінансової звітності, включаючи, якщо доречно, її достовірне подання;
ii) за такий внутрішній контроль, який, за визначенням управлінського персоналу, необхідний для надання можливості складати фінансову звітність, що не містить суттєвого викривлення внаслідок шахрайства або помилки;
ііі) за забезпечення аудитора:
доступом до всієї інформації, яка, як відомо управлінському персоналу, є доречною для складання фінансової звітності, такої як записи, документація тощо;
додатковою інформацією, про яку аудитор може зробити запит управлінському персоналу з метою аудиту;
необмеженим доступом до працівників суб’єкта господарювання, від яких, за визначенням аудитора, необхідно отримати аудиторські докази.

МСА 210 також встановлює, що узгоджені умови завдання з аудиту записуються у Договорі та містять:

а) ціль та обсяг аудиту фінансової звітності;
б) відповідальність аудитора;
в) відповідальність управлінського персоналу;
г) виявлення застосовної концептуальної основи фінансового звітування для складання фінансової звітності;
д) посилання на очікувану форму й зміст будь-яких звітів, які надасть аудитор, і констатацію того, що можуть існувати обставини, за яких звіт може відрізнятися від очікуваної форми та змісту.

МСА 200 встановлює властиві обмеження аудиту, а саме що від аудитора не очікується, що він зменшить аудиторський ризик до нуля, і він не може його зменшити, а отже, не може отримати абсолютну впевненість у тому, що фінансова звітність не містить суттєвого викривлення внаслідок шахрайства або помилки. Причина полягає в тому, що існують невід’ємні обмеження аудиту, які призводять до того, що більшість аудиторських доказів, на основі яких аудитор формує висновки та на яких ґрунтується аудиторська думка, є швидше переконливою, ніж остаточною.

ЗУ «Про аудиторську діяльність» передбачено, що «Аудитор та аудиторська фірма не несуть дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової та кримінальної відповідальності за подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, інформації про фінансову операцію, навіть якщо такими діями завдано шкоди юридичним або фізичним особам, та за інші дії, якщо вони діяли в межах виконання Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Враховуючи наведені вище вимоги можна зробити висновок, що проект договору на аудит має містити істотні специфічні умови, притаманні договорам такого виду. У зв’язку з чим пропонуємо розробити окремий проект договору для Лоту №3. За основу рекомендуємо використати Орієнтовний рекомендований договір про проведення аудиту (аудиторської перевірки) розміщений на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України за наступним посиланням: http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=53986b55-de68-40eb-aa3c-b4c51065ed5f&title=OrintovniiRekomendovaniiDogovirProProvedenniaAuditu-auditorskoiPerevirki-
Замовником будуть внесені відповідні зміни, відповідно до законодавства.
Ответ заказчика: 18.06.2018 16:29
Типы ответа: Удовлетворено
Выполнена заказчиком