| Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі |
Дата закінчення моніторингу: 02 липня 2024 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922-VIII) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, у редакції чинній на момент оголошення (далі – Особливості № 1178), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2024 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 25.03.2024 № 25 (далі – ТД), реєстр отриманих тендерних пропозицій від 03.04.2024, протокол розкриття тендерних пропозицій, тендерну пропозицію
ТОВ «ІНЖЕНЕРНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «АЛТАНА» (далі – Переможець), протокольне рішення уповноваженої особи щодо продовження розгляду тендерної пропозиції від 11.04.2024 № 32, вимогу про усунення невідповідностей, протокольне рішення уповноваженої особи щодо визначення переможця від 29.04.24 № 45, повідомлення про намір укласти договір від 29.04.2024, договір про закупівлю робіт (договір підряду) від 07.05.2024 № 85 КV05А_27/РОБОТИ (далі – договір № 85 КV05А_27), додаткову угоду від 21.05.2024 № 1, відповіді Замовника на запит органу державного фінансового контролю від 17.06.2024 та 21.06.2024.
Аналізом інформації, розміщеної на вебпорталі Уповноваженого органу встановлено, що Переможцем торгів обрано єдиного учасника торгів - ТОВ «ІНЖЕНЕРНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «АЛТАНА» з ціновою пропозицією 52 497 082,80 гривень з ПДВ.
За результатами здійсненого моніторингу встановлено невідповідність тендерної пропозиції переможця ТОВ «ІНЖЕНЕРНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «АЛТАНА» вимогам тендерної документації Замовника.
Відповідно до пункту 5.4 Розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» ТД учасник процедури закупівлі для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, повинен надати інформаційну довідку про виконання аналогічних договорів згідно Додатку 7 ТД.
Копії підтверджуючих документів, а саме: аналогічних договорів з додатковими угодами (за наявності) та підтвердження виконаних робіт на всю суму договору станом на час завершення виконання робіт (Форма КБ-2в або Форма КБ-3, а у разі міжнародних контрактів - інших нормативно допустимих документів про обсяги виконаних робіт та їх вартість).
Відповідний досвід роботи: не менше 2 виконаних аналогічних договорів із вартістю кожного договору не менше 30% від очікуваної вартості закупівлі протягом останніх 4 календарних років без урахування періоду дії військового стану.
На підтвердження вказаної вимоги в складі пропозиції Переможця надано довідку від 26.04.2024 № 812-1 про наявність в Учасника торгів документального підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів, в якій зазначено інформацію про виконані аналогічні договори, а саме: щодо договору від 05.06.2022 № 1-ГП з ТОВ «РІВЕРБЕНК» та договору від 03.10.2019 № 46 з Віто-Поштовою сільською радою Києво-Святошинського району Київської області.
Слід зазначити, що договір від 05.06.2022 № 1-ГП з ТОВ «РІВЕРБЕНК» укладений у період дії військового стану, чим недотримано умови пункту 5.4 Розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» ТД.
Відповідно до пункту 43 Особливостей № 1178, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Однак, замовником не розміщено повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель, чим недотримано вимоги пункту 43 Особливостей № 1178.
Згідно пункту 17 Особливостей № 1178 договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону та цих особливостей.
Відповідно до статті 875 Цивільного кодексу України від 16.01.2003
№ 435-IV (далі – ЦКУ) за договором будівельного підряду, підрядник зобов`язується збудувати і здати у встановлений строк об`єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектнокошторисної документації, а замовник зобов`язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов`язок не покладається на підрядника, прийняти об`єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.
Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов`язаних з місцезнаходженням об`єкта. Водночас, відповідно до норм частини першої статті 884 ЦКУ підрядник гарантує досягнення об'єктом будівництва визначених у проектно-кошторисній документації показників і можливість експлуатації об'єкта відповідно до договору протягом гарантійного строку, якщо інше не встановлено договором будівельного підряду.
Гарантійний строк становить десять років від дня прийняття об'єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом. Також, згідно з пунктом 103 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (які відповідно до Цивільного кодексу України визначають порядок укладення та виконання договорів підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва; далі – Постанова КМУ № 668), гарантійний строк експлуатації об'єкта будівництва становить десять років від дня його прийняття замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором підряду або законом.
Слід зазначити, що у пункті 14.2 розділу 14 Проєкту договору (додаток
№ 2 до ТД) та договорі від 07.05.2024 № 85 КV05А_27, укладеного за результатами проведення процедури закупівлі зазначено: «Підрядник гарантує якість виконаних робіт (розписуються гарантійні строки на кожен вид робіт)».
Таким чином, моніторингом встановлено відсутність в проєкті договору (додаток № 2 до ТД) та договорі від 07.05.2024 № 85 КV05А_27 умов щодо гарантійного строку на виконані роботи (експлуатацію об’єкта будівництва), що не відповідає вимогам статті 884 Цивільного кодексу України та абзацу 3 пункту 103 Постанови № 668. |
|